Uygulama için bilgisayarınızda ActiveX yüklü olmalıdır.
HAVA DURUMU
8°C / 20°C
Az Bulutlu
ANKET
BELEDİYEMİZİN ÇALIŞMALARINI BEĞENİYOR MUSUNUZ?
  • koruma(Fena değil)
  • koruma(Mükemmel)
  • koruma(Biraz)
  • koruma(İyi)
SOSYAL YAPI
 
OTURMA YAPISI:
    Kasabamızdaki binaların % 80 iki kat ve üzeri betonarme binalardan, %20 si tek kat ve benzeri betonarme ve değişik yapılardan oluşmaktadır. Evlerin yanında hayvanların barındırılması için ağır ve samanlıkları vardır. evlerin ısınmaları genelde soba ile sağlanmaktadır.

EKONOMİK DURUMU VE UĞRAŞI:
    TARIM; Kasaba ekonomisinin büyük bir kısmı tarıma bağlıdır. Arazinin %70 civarında sulu tarım yapılmaktadır. Kasabamızda genelde pancar, haşhaş, fasulye, nohut, buğday, arpa, silajlık mısır ekimi yapılmaktadır.Tarıma yönelik dört yüz civarında traktör mevcuttur. Kasabamızın toprak sulama kooperatifi var olup 20 adet sulama kuyusuyla hizmet vermektedir.

    HAYVANCILIK; Kasabamızda tarımdan sonra en önemli gelir kaynağı hayvancılıktır. Süt inekçiliği ve besicilik yapılmaktadır. Az miktarda koyunculuk ve yumurta tavukçuluğu yapılmaktadır.

    SANAYİ; Kasabamızda sanayi ye  yönelik iki adet un fabrikası, bir adet yağ fabrikası, iki adet PVC doğrama ve demir/ağaç doğrama atölyeleri mevcuttur.

GELİŞMİŞLİK DURUMU, ELEKTRİK,YOL,SU VE ALTYAPI:
    Kasabamızda tüm haneler elektrik, su ve kanalizasyon hizmetinden yararlanmaktadır. Belediyenin su şebekesi mevcut olup 300 tonluk su deposu bulunmaktadır.Ayrıca tüm mahallelerimiz de 15 tane tatlı su çeşmelerimiz vardır.  Kasabamız diğer yerleşim yerlerine asfalt yol ile bağlıdır. Kasaba sokaklarının %90 parke taşı, %5 asfalt, %5 stabilize yoldur.

TURİZM:
  Kasabamızın adını aldığı 1. derece sit alanı olarak tescil edilen höyük mevcuttur. Sincanlı ovasının tam ortasındadır. Henüz arkeolojik kazı çalışmaları başlatılmamıştır. Ancak görsel açıdan ziyaret edilebilir.     

DİNİ YAPI, CAMİ VE CEMAATİN DURUMU, KADRONUN NE    ZAMAN VERİLDİĞİ:
    Kasaba halkı dini değerlerine bağlıdır. Kasabamızda hiçbir dini cemaat faaliyeti yoktur.

SOSYAL TESİSLER:
    Kasabamızda üç adet dernek mevcuttur. Küçükhüyük kasabası imar ve güzelleştirme derneği, Küçükhüyük kasabası ilköğretim okullunu ve öğrencilerini koruma derneği, Küçükhüyük sağlık ocağı derneği. Bu üç dernek kasabamızın bütün ihtiyaçlarını dışarıdan her hangi bir yardım almadan gidere bilmektedirler. Kasabamızda Küçükhüyük Belediyesi Spor Kulübü vardır.